Jaa hoor, het is zover: het vakantiejaar 2026 is boekbaar. Vanaf donderdag 2 april of vrijdag 3 april openen onze boerderijen weer hun staldeuren voor een seizoen vol logeerplezier, boerderijbeleving en marshmallows bij het kampvuur. Het seizoen loopt tot en met maandag 26 oktober 2026. Dat betekent een hoop weken waarin je kunt logeren bij de boer. En goed om te weten: je kunt nu al boeken. Met slechts 10% aanbetaling is jouw plekje op de boerderij alvast verzekerd. Er zijn een aantal veranderingen voor 2026 die we graag met jullie delen.
We zijn er graag transparant over: de prijzen stijgen in 2026. Niet omdat wij dat willen. Sterker nog, we voelen ons een beetje als een boer met kiespijn. De btw-verhoging van 9% naar 21% uit het belastingplan raakt ons, onze gasten en onze boeren. Deze btw-verhoging geldt niet alleen voor de tenthuur, maar ook voor veel van de extra
activiteiten en diensten die de boeren aanbieden. We zijn niet de enigen die hier niet blij mee zijn. Onder andere ABN AMRO spreekt stevige kritiek uit op dit plan. Lees hier waarom: ABN AMRO over BTW-verhoging. Ook branchevereniging HISWA-RECRON is het er niet mee eens en luidt de noodklok. De btw-verhoging gaat per 1 januari 2026 in, dus zijn wij genoodzaakt onze prijzen voor seizoen 2026 te verhogen. Mocht de wet toch nog worden teruggedraaid - wellicht een mogelijkheid gezien de huidige politieke ontwikkelingen , dan betalen wij het verschil in BTW netjes terug aan alle gasten die al geboekt hebben. Daar mag je op rekenen.
In 2025 zijn we begonnen met de mogelijkheid om op sommige data ook op donderdag te kunnen aankomen voor een extra lang weekend. En dat is ons, en jullie ook, goed bevallen. Ook in 2026 kun je daarom op bepaalde momenten op donderdag al inchecken. Zo heb je meer keuze en kun je makkelijker een lang boerderijweekend plannen. Bekijk de mogelijkheden via onze zoek & boek-pagina.
Tijdens de schoolvakanties was het tot nu toe niet mogelijk om op zondagmiddag uit te checken, en was je verblijf standaard tot en maandag geboekt. En dat is niet handig als je die maandag weer moet werken. Daar brengen we verandering in. Vanaf 2026 kun je nu ook kiezen voor een check-out op zondag om 17.00 uur in de schoolvakanties. Zo kun je nog een volle zondag op de boerderij doorbrengen en maandag weer achter je bureau zitten.
Op dit moment hanteren we nog verschillende inchecktijden: op donderdag is dat 17.00 uur, en op vrijdag en maandag 15.00 uur. Die verschillen zorgen geregeld voor verwarring. Om het voor iedereen overzichtelijker te maken én onze boeren wat extra schoonmaaktijd te geven, trekken we de inchecktijden gelijk. Vanaf 2026 is de check-in op donderdag, vrijdag en maandag standaard vanaf 16.00 uur. Wil je toch liever eerder aankomen? Op een aantal boerderijen kun je vanaf 2026 kiezen voor een early check-in. Tegen betaling ben je dan vanaf 12.00 uur al welkom.
Heb je iets te vieren of wil je er gewoon gezellig op uit met familie of vrienden? Bij FarmCamps kun je ook terecht met een groep. Of het nu gaat om een familieweekend of een bedrijfsactiviteit: op meerdere boerderijen bieden we meerdere tenten dicht bij elkaar aan. Zo beleef je het boerderijleven samen, maar slaap je toch comfortabel in je eigen tent. Meer weten? Bekijk onze pagina over groepsaccommodaties.
Benieuwd wanneer je het beste je vakantie kunt plannen? Hieronder vind je de schoolvakanties en feestdagen van 2026 op een rij.
Pasen
Vrijdag 3 april tot en met maandag 6 april
Meivakantie
Alle regio’s: zaterdag 25 april tot en met zondag 3 mei
Hemelvaartweekend
Donderdag 14 mei tot en met zondag 17 mei
Pinksteren
Zaterdag 23 mei tot en met maandag 25 mei
Zomervakantie
Regio Zuid: zaterdag 11 juli tot en met zondag 23 augustus
Regio Midden: zaterdag 18 juli tot en met zondag 30 augustus
Regio Noord: zaterdag 4 juli tot en met zondag 16 augustus
Herfstvakantie
Regio Zuid en Midden: zaterdag 10 oktober tot en met zondag 18 oktober
Regio Noord: zaterdag 17 oktober tot en met zondag 25 oktober
We kijken ernaar uit om jullie weer te verwelkomen op onze boerderijen in 2026. Boek op tijd, want de leukste tenten zijn snel weg. En onthoud: bij FarmCamps boek je met slechts 10% aanbetaling. Wel zo vriendelijk. Bekijk alle logeerlocaties bij de boer of plan je vakantie via onze vakantiepagina.
Wil je reageren op dit bericht? Mail ons dan op jules@farmcamps.com.